Θεματικές Επιτροπές ΠΕΔ 2014-2019

ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΠΕΔ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 2014-2019
ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΜΕΛΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ
ΘΕΣΜΩΝ ΚΑΙ ΙΣΟΤΗΤΑΣ 1. ΜΕΡΙΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ
2. ΜΙΤΖΙΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜ.ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
3. ΑΥΓΕΡΟΥ-ΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
4. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
5. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ
ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
2. ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ
3. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
4. ΣΑΡΡΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
5. ΣΤΟΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 1. ΣΚΑΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΟΦΑΔΩΝ
2. ΤΣΙΧΙΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΙΛΕΛΕΡ
3. ΒΑΤΖΙΑΣ ΑΝΤΙΓΟΝΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΑΓΙΑΣ
4. ΚΟΜΗΤΣΑΣ ΡΙΖΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΙΛΕΛΕΡ
5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΣΟΦΑΔΩΝ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 1. ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΚΙΑΘΟΥ
2. ΜΑΡΑΒΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΥΛΗΣ
3. ΜΑΝΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΕΜΠΩΝ
4. ΒΑΦΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΛΟΝΝΗΣΟΥ
5. ΧΑΡΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ

ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ

1. ΠΑΠΑΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
2. ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
3. ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
4. ΓΚΟΥΝΤΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΓΙΑΣ
5. ΣΟΥΛΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΤΩΝ ΟΤΑ 1. ΚΟΛΛΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΕΜΠΩΝ
2. ΣΤΟΥΡΝΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
3. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΑΛΜΥΡΟΥ
4. ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ ΘΩΜΑΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
5. ΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ
ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

1. ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
2. ΝΑΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ
3. ΚΑΡΑΛΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΠΑΛΑΜΑ
4. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
5. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΝΟΙΑΣ

1. ΜΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
2. ΣΙΝΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
3. ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
4. ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
5. ΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ, ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

1. ΝΑΣΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΙΛΕΛΕΡ
2. ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΗΛΙΑΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΑΛΜΥΡΟΥ
3. ΛΕΜΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
4. ΔΙΑΜΑΝΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
5. ΒΑΡΕΛΑΣ ΒΑΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΠΑΙΔΕΙΑΣ,

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ

1. ΣΑΡΧΩΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
2. ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
3. ΚΩΣΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
4. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
5. ΒΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΠΑΛΑΜΑ
ΝΗΣΙΩΤΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΟΡΕΙΝΟΤΗΤΑΣ

ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΣΥΝΟΧΗΣ

1. ΤΣΙΒΟΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΡΓΙΘΕΑΣ
2. ΒΑΣΙΛΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΚΟΠΕΛΟΥ
3. ΔΗΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
4. ΦΟΡΤΟΥΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ
5. ΓΩΓΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ
ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ 1. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΑΛΑΜΑ
2. ΤΣΙΟΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΤΥΡΝΑΒΟΥ
3. ΚΑΛΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
4. ΓΚΟΓΚΙΝΟΥΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ
5. ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΠΥΛΗΣ
ΕΣΠΑ 2014-2020 1. ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρόεδρος) ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
2. ΣΚΑΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ του κ. ΚΩΤΣΟΥ)

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΟΦΑΔΩΝ
3. ΜΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΒΟΛΟΥ
4. ΕΣΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ του κ. ΜΟΥΛΑ)

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ
5. ΚΑΡΑΛΑΡΙΩΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΔΗΜ. ΣΥΜΒ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
6. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ της κα ΚΑΡΑΛΑΡΙΩΤΟΥ)

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
7. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
8. ΣΑΡΧΩΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ του κ ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗ)

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
9. ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
10.ΤΣΙΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ του κ ΑΛΕΞΑΚΟΥ)

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ